99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam701Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Zanikający nadruk na t-shircie. Możliwe przyczyny problemu

Zanikający nadruk na t-shircie. Możliwe przyczyny problemu

Odzież oraz akcesoria z własnymi nadrukami to doskonały pomysł na upominek reklamowy dla klientów lub gadżet dla pracowników firmy. Niestety często zdarza się, że zadrukowane grafiki z upływem czasu zanikają. Z czego może wynikać ten problem?

Pranie w zbyt wysokiej temperaturze

Aby t-shirty z nadrukiem na długi czas zachowały swój nieskazitelny wygląd, trzeba odpowiednio je prać. W przypadku naszych produktów z własnym nadrukiem radzimy, aby temperatura nie przekraczała 30oC, co jest zazwyczaj optymalną wartością dla produktów wykonanych z bawełny.

Używanie zbyt mocnych detergentów

Kolejnym niewłaściwym zachowaniem prowadzącym do zanikania nadruku na t-shircie jest używanie do prania zbyt silnych detergentów. Okazuje się bowiem, że są one niezdrowe nie tylko dla organizmu człowieka (mogą powodować alergie), ale również niszczą kolorowe grafiki na ubraniach.

Suszenie ubrań na słońcu

Wyprane ubrania z nadrukami nie powinny być również suszone bezpośrednio na słońcu. Może to bowiem doprowadzić do wypłowienia grafik i tym samym utraty ich nasyconych kolorów. Oczywiście w naszej firmie dbamy o to, aby ich jakość była jak najwyższa, jednak nieustanny kontakt z silnym promieniowaniem słonecznym może znacznie naruszyć strukturę druku.

Nieodpowiednia temperatura prasowania

Grafika może też ulec zniszczeniu i stopniowemu zanikaniu w skutek niewłaściwego prasowania. Aby więc zachowała ona swoją wysoką jakość, nie powinno się bezpośrednio prasować nadruku na t-shircie, a jeśli jest to niezbędne, to należy robić to od wewnętrznej strony. Z naszego doświadczenia wynika też, że maksymalna temperatura prasowania w przypadku t-shirtów z nadrukami nie powinna przekraczać 180oC.

Używanie niewłaściwych metod nakładania grafik

Niemniej ważne jest to, jaką metodą został wykonany nadruk na t-shircie. W naszej firmie stosujemy technikę zwaną sitodrukiem, która gwarantuje dokładne odwzorowanie detali, ale również wysoką trwałość grafik. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie tego dostawcy produktów z nadrukami, który stosuje tylko sprawdzone metody.

Zanikanie nadruku to problem wynikający przede wszystkim z nieodpowiedniego prania, prasowania oraz suszenia. Co istotne dla samych użytkowników, rozsądne zabiegi pozwolą utrzymać wysoką jakość nie tylko grafiki na ubraniu, ale również samego ubrania. Dzięki temu posłuży ono zdecydowanie dłużej, ciesząc swym nieskazitelnym wyglądem.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl