99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam701Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

W jaki sposób są nanoszone na odzież nadruki termotransferowe?

fartuch z nadrukiem

W ostatnich latach absolutnym hitem są koszulki i torby bawełniane ze wszelkiego rodzaju nadrukami. Jednym z najbardziej popularnych sposobów nanoszenia takich nadruków jest nadruk termotransferowy. Pozwala na stworzenie odpornego na zniszczenia, wysokiej jakości nadruku, który będzie nie tylko wytrzymały, ale także będzie się długo prezentował dobrze na tkaninie, spełniając swoje funkcje.

Termotransfer, czyli termodruk - co to takiego jest

Technik ta polega na termicznym trwałym umieszczeniu nadruku na tkaninę. Najpierw przygotowuje specjalny nadruk wykonany z odpornych materiałów. Następnie przy użyciu dużego nacisku i wysokiej temperatury wgrzewa się go na produkt lub tkaninę. Cały proces trwa określoną ilość czasu. To właśnie od czasu, temperatury i nacisku zależy efekt pracy, wygląd nadruku i jego jakość.

Maszyny służące do wykonywania termotransferów umożliwiają regulowanie tych trzech parametrów, dzięki czemu możemy stosować różne tkaniny, mniej lub bardziej odporne na warunki tworzone podczas wgrzewania nadruku.

Duża ilość opcji kolorystycznych daje szerokie pole do manewru. Możemy więc zaprojektować niemal dowolny nadruk, który będzie bardzo zbliżony do projektu, który widzimy na ekranie. Ilość odwzorowanych szczegółów i detali jest zaskakująco wysoka. Można więc aplikować nie tylko jednolite nadruki, ale też drobniejsze detale bez obawy, że nie będą nadrukowane.

Z czego wykonany jest nadruk?

Termotransfery wykonuje się na specjalnie do tego przeznaczonych foliach termotransferowych. Składają się one z kilku warstw, które umożliwiają umieszczenie nadruku na tkaninę w odpowiedniej pozycji, a także wykonanie materiału na różnego rodzaju materiałach. Najczęściej spotykamy folie typu flex - dające gładką powierzchnię błyszczącą lub matową, flock- przypominające w dotyku welur, jednak  mające mniejszą paletę barw do wyboru, odblaskowe - stosowane w odzieży ochronnej i sportowej oraz trudnopalne- stosowane najczęściej w odzieży ochronnej.

Kto najchętniej sięga po nadruki termotransferowe?

Okazuje się, że w ostatnim czasie najchętniej z nadruków termotransferowych korzystają firmy, które chcą stworzyć swoją własną kolekcję gadżetów reklamowych i odzieży z nadrukowaną identyfikacją wizualną. Prezenty dla klientów w postaci koszulek z nadrukiem na zamówienie, czapek z daszkiem, czy torb bawełnianych, są jedną z najciekawszych form reklamy oraz obdarowania lojalnych klientów, czy partnerów biznesowych.

Ta technika cieszy się także dużą popularnością wśród firm, które zapewniają swoim pracownikom odzież roboczą. W dużych firmach- na przykład sklepach, widać bardzo często pracowników w firmowych koszulkach. Technikę tą wykorzystują także firmy, które chcą w prosty sposób oznaczyć odzież certyfikowaną, sposób prania, czy też użytkowania danej odzieży.

Dzięki tej technologii można wykonać nawet niewielkie serie nadruków ze względu na dość niską cenę tego procesu. W naszej firmie wykonuje się nawet serie z własnym nadrukiem po 50 sztuk. Jest to minimalna opłacalna dla nas wielkość zamówienia.

Jakie są wady termonadruków?

Nadruki termotransferowe mają też swoje niewielkie ograniczenia. Przede wszystkim nie można ich prasować. Wyprasowanie nadruku może doprowadzić do zniszczenia zarówno sam nadruk, jak i żelazko. Ze względu na to, że powierzchnia nadruku jest wykonana z folii, w tym miejscu materiał nie jest przewiewny, dlatego też nie nadaje się ta technika do tworzenia dużej powierzchni nadruku.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl