99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam693Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Torba bawełniana kontra foliowa. Porównanie

Torba bawełniana kontra foliowa. Porównanie

Coraz większa liczba dyskontów rezygnuje ze sprzedaży klasycznych foliowych toreb. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim rosnąca świadomość społeczeństwa, które zaczęło zwracać uwagę na wpływ plastiku na środowisko naturalne. Nie bez znaczenia jest również moda. Noszenie foliówki uważane jest dzisiaj za mało eleganckie i traktowane na równi z ignorancją. Proporcjonalnie do tego, jak reklamówki foliowe tracą na popularności, sławę zyskują ekologiczne torby bawełniane. W tym wpisie porównamy oba te rozwiązania. Wskażemy ich główne zalety i wady. Zapraszamy do uważnej lektury.

Zalety i wady toreb foliowych

Mówiąc o zaletach toreb foliowych, warto wspomnieć, że są one ogólnodostępne. Pomimo że coraz większa część sklepów zastępuje je papierowymi lub bawełnianymi odpowiednikami, to nadal znaleźć je można w wielu popularnych sieciówkach i mniejszych sklepikach osiedlowych. Atutem  foliówek jest także ich cena. Podczas gdy za dobrej jakości ekologiczną torbę bawełnianą zapłacić trzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, to reklamówka foliowa kosztuje maksymalnie złotówkę (a często i mniej).

Tak jak wszystko, tak i foliówki mają pewne wady. Do najważniejszych zaliczyć należy – jak już wcześniej wspomniano – zły wpływ na środowisko naturalne. Szacuje się, że jedna, wykonana z plastiku torba, rozkłada się od stu do nawet pięciuset lat. Problemem jest również nieumiejętne użytkowanie tego typu produktów. Pomimo że można ich używać wielokrotnie, to często reklamówki foliowe wyrzucane są bezpośrednio po przyniesieniu zakupów do domu. Ekolodzy wyliczyli, że w ciągu jednej minuty na świecie wykorzystuje się ok. jednego miliona foliówek, z czego średni czas ich użycia aż do utylizacji wynosi dwadzieścia pięć minut.

Zalety i wady toreb bawełnianych

Torby bawełniane to obecnie bardzo chętnie wykorzystywane rozwiązanie. W przeciwieństwie do reklamówek foliowych charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając zatem ekologiczną torbę bawełnianą, nie trzeba się martwić o to, że ulegnie ona rozerwaniu pod naciskiem zakupów.

Kolejnym atutem tego typu rozwiązań jest także ogromna różnorodność modeli. Każdy klient, nawet najbardziej wymagający, znajdzie bez problemu torbę, która odpowiadać będzie jego gustowi i potrzebom. Ciekawym pomysłem jest możliwość wykonania torby zakupowej z własnym nadrukiem. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku osób, które cenią sobie unikalność, jak również właścicieli firm szukających ciekawych rozwiązań reklamowych. Powierzchnia torby materiałowej nadaje się doskonale do tego, aby umieścić na niej logo przedsiębiorstwa lub chwytliwy, zapadający w pamięć, nadruk.

Główną wadą ekologicznych toreb bawełnianych jest ich cena. Warto jednak pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy. Inwestując pieniądze w ten produkt, możemy być pewni, że będzie on nam służył przez długi czas.

 

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl