99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam702Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Od czego zależy wytrzymałość nadruku na koszulce?

Od czego zależy wytrzymałość nadruku na koszulce?

Chcesz, aby nadruki na koszulkach były maksymalnie trwałe i przez długi czas dobrze się prezentowały? Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na wytrzymałość nadruków na ubraniach. Podpowiadamy też, jak odpowiednio dbać o tego typu odzież.

Odpowiednia technika druku

Trwałość nadruku na koszulce w dużej mierze zależy od techniki druku zastosowanej do jego wykonania. Właśnie z tego powodu nasza firma specjalizuje się w realizacji zleceń techniką sitodruku. Na rynku dostępnych jest wiele metod znakowania odzieży, ale to właśnie sitodruk zaliczany jest do jednych z najtrwalszych.

Jest to technika, która może być zastosowana w przypadku praktycznie każdej tkaniny. Sprawdza się przy znakowaniu zarówno koszulek, np. bawełnianych czy poliestrowych, jak i solidnej odzieży roboczej. Trwałość nadruku w tym przypadku nie zależy jednak od rodzaju materiału, ale przede wszystkim od techniki druku oraz umiejętnego jej zastosowania. To właśnie z tego powodu wymagające zlecenia zawsze warto oddać w ręce profesjonalistów. Prawidłowo przeprowadzone procesy naświetlania, jakość użytych farb oraz odpowiednie suszenie mają bezpośredni wpływ na wytrzymałość wykonanych nadruków. Fachowo wykonana grafika metodą sitodruku jest na tyle trwała, że koszulkę można nie tylko długotrwale użytkować, ale również prać w pralce.

Jak dbać o odzież z nadrukami?

Profesjonalne przygotowany nadruk metodą sitodruku to podstawa, jednak trwałość grafiki na koszulce w dużej mierze zależy też od prawidłowego użytkowania, w tym przede wszystkim prania odzieży. Stosując się do najważniejszych zaleceń opisanych poniżej, będziesz mieć pewność, że nadruki będą dobrze prezentować się przez bardzo długi czas.

  • Koszulki z nadrukami pierz maksymalnie w 40°. Zbyt wysokie temperatury powodują, że odzież traci kolor, a materiał może się kurczyć i zniekształcać. W przypadku bardzo wysokich temperatur może dojść do odrywania się nadruku od materiału, a więc jego szybszego spierania.
  • Pierz koszulki na lewej stronie.
  • Nie stosuj zbyt silnych detergentów, które mogą wejść w reakcję z farbami stosowanymi podczas tworzenia wydruków metodą sitodruku.
  • Niewskazane jest suszenie odzieży z nadrukami w suszarce bębnowej. Lepiej suszyć tego rodzaju ubrania na sznurkach.
  • Nie prasuj nadruków. Przed prasowaniem odzieży z nadrukami zmniejsz temperaturę żelazka i wywróć ubranie na lewą stronę.
  • Dbaj również o odpowiednie przechowywanie koszulek z nadrukami. Warto je składać po praniu.

 

 

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl