99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam693Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Torby ekologiczne, czyli jakie? Charakterystyka

Torby ekologiczne, czyli jakie? Charakterystyka

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o ochronie środowiska oraz o tym, jak ogromnie Matce Naturze szkodzą używane przez nas na co dzień torebki foliowe. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zużywamy ich w ciągu tygodnia. Nową jednorazówkę bierzemy ze sklepu nie tylko podczas zwykłych zakupów, ale także gdy idziemy dokupić kilka jabłek do szarlotki, czy kosmetyki w drogerii wracając z pracy. Ponieważ jednak większość osób ma świadomość, jak generowanie odpadów plastikowych szkodzi nam samym, coraz popularniejsze stają się torby ekologiczne. Czym są?

Bawełna zamiast plastiku

Torby ekologiczne to torby wielorazowego użytku, stworzone z materiałów, które po wyrzuceniu nie będą rozkładały się przez setki lat, np. z bawełny. Bawełniana torba jest bardzo wytrzymała i trwała. Ile razy zdarzyło nam się, że sztywne opakowanie przebiło torebkę foliową, która całkowicie się przez to rozdarła? Każdy z nas prawdopodobnie przeżył też sytuację, gdy plastikowe uszy od torby urwały się pod wpływem ciężaru zakupów. Torby bawełniane eliminują ten problem – są bardzo wytrzymałe i można w nich przenosić naprawdę znaczne ciężary. Torba nie rozciąga się, trudno jest ją uszkodzić, dzięki czemu może posłużyć swojemu właścicielowi przez wiele miesięcy, a nawet lat. Nawet gdy zdecyduje się on wymienić ją na nową, a stery egzemplarz trafi na wysypisko, Matka Natura bezproblemowo poradzi sobie z jej rozkładem. Bawełniane torby ekologiczne noszone w plecaku czy torebce pomagają w walce o środowisko naturalne. Dzięki nim nie generujemy niepotrzebnych odpadów i to takich, których ciężko jest się pozbyć.

Moda na bycie eko

Torby ekologiczne stały się tez bardzo modne. W czasach, gdy ludzie starają się żyć ekologicznie, pojawianie się z plastikową jednorazówką jest passe. To też kwestia estetyki. Przezroczyste foliówki nie wyglądają ciekawie, za to torby bawełniane ozdobione ciekawym nadrukiem mogą być naprawdę stylowym dodatkiem. Coraz częściej więc pełnią one funkcję nie tylko transportera do zakupów, ale również torby na śniadanie do pracy, torby plażowej, czy damskiej torebki na leniwy spacer do parku.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl