99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam652Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Jak przebiega proces znakowania sitodrukiem na koszulkach?

koszulka z nadrukiem

Sitodruk jest jedną z najstarszych metod poligraficznych znanych na rynku. Jest to równocześnie jedna z najtrwalszych metod znakowania odzieży. Nadrukowana nazwa firmy, instrukcja prania, skład produktu na wysokości karku na koszulkach to już standard. Dodatkowo metodę tą wykorzystuje się do wtaczania kolorowych, bardzo trwałych nadruków na koszulki.

Na czym polega wykonanie nadruku metodę sitodruku?

Charakterystyczny dla sitodruku jest sposób wykonania znakowania. Odbywa się on przy użyciu specjalnych karuzel wyposażonych w hydrauliczne prasy, które wtłaczają barwnik w tkaninę. Niegdyś cały proces odbywał się manualnie. W specjalnej ramie do sitodruku wykonanej z siatki metalowej, tkanej lub wykonanej z włókien nylonowych umieszcza się arkusz z szablonem wykonanym z filmu celulozowego, który ma być wypełniony daną farbą. Szablon osłania miejsca, w które farba ma nie dotrzeć. Następnie nakłada się farbę i przy pomocy prasy sitodrukowej wciska się barwnik w tkaninę, dzięki czemu powstaje nadruk.

Taki sposób aplikacji jest zdecydowanie najtrwalszym sposobem znakowania odzieży i wykonywania nadruków. Ma wysoką trwałość kolorystyczną i jest odporny na ścieranie, załamania i nie odkleja się od materiału, tak jak może się stać z innego typu nadrukami. Farba stapia się w jedną całość z tkaniną. Tak właśnie powstają koszulki z nadrukiem wykonywanym metodą sitodruku.

Czy można wykonywać metoda sitodruku małe nakłady?

Ze względu na wysoki stopień skomplikowania wykonania całego nadruku jest opłacalny jedynie przy wyższych nakładach. Im wyższy jest nakład, tym jednostkowa cena wykonania nadruku jest niższa. Ze względu na wyjątkową trwałość tych nadruków wykonuje się je także przy mniejszym nakładzie, za wyższą cenę. Jakość takich produktów jest bez porównania wyższa w porównaniu z innymi technikami nadruku.

Czy sitodrukowe nadruki mają jakieś wady?

Z pewnością i w tej technice możemy się dopatrzeć wad. Bodajże największą z nich jest ilość kolorów, jakie możemy na raz uzyskać w nadruku. Kolory, jakie są nadrukowywane, są naprawdę najlepszej jakości i trwałości, jednak przejścia tonalne nie są odwzorowane za pomocą tej techniki tak dobrze, jak za pomocą innych technik nadruku. Najlepiej nadrukowują się w technice sitodruku napisy i proste grafiki, których kolorystyka ograniczona jest do pięciu odcieni. Dla kolejnych konieczne jest tworzenie dodatkowych matryc, co nie zawsze jest opłacalne. Czasem wykonuje się takie zabiegi sitodrukiem rastrowym, jednak efekt i tak nie jest idealny.

Do jakich nadruków najlepiej stosować sitodruk?

Sitodruk, ze względu na swoją trwałość i jakość stosuje się na masową skalę przy produkcji koszulek typu T-shirt lub polo, na których umieszczane są nadruki z napisami, logotypami firm, czy też proste grafiki. Wykorzystywano go także niegdyś do tworzenia różnego   tkanin dekoracyjnych, a nawet tapet.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl