99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam652Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Jak prawidłowo dbać o odzież z własnym nadrukiem?

Jak prawidłowo dbać o odzież z własnym nadrukiem?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja koszulka z własnym nadrukiem wyglądała długi czas jak nowa, musisz dowiedzieć się, jak prawidłowo o nią dbać. Na trwałość nadruku wpływ ma nie tylko wybór odpowiedniej techniki druku, ale również prawidłowy sposób użytkowania i odpowiednia pielęgnacja. Na każdej zakupionej koszulce czy bluzie można znaleźć metkę, która zawiera symbole wskazujące na odpowiedni sposób prania, temperaturę prasowania czy czyszczenia chemicznego. Jeżeli chcesz, aby Twój nadruk był trwały, musisz przestrzegać tych zaleceń.

Jak powinno się prać odzież z nadrukiem?

Odzieży z nadrukiem nie można prać w zbyt wysokiej temperaturze oraz używać silnych detergentów. Chemia nie tylko jest szkodliwa dla człowieka, ale również dla nadruku. Odradza się również suszenia świeżo wypranej odzieży na pełnym słońcu, gdyż spowoduje to wypłowienie oraz zniszczenie nadruku. Koszulek z nadrukiem nie należy prać w temperaturze wyższej niż 40oC. Dobrze jest odwrócić odzież na lewą stronę.

Wirowanie nie powinno się odbywać na najwyższych obrotach – najlepszym rozwiązaniem jest do 600 obrotów na sekundę. Można też zawsze skorzystać z prania ręcznego. Pamiętaj, aby nie korzystać z wybielaczy, gdyż mogą uszkodzić nadruk.

Temperatura prasowania nie może być zbyt wysoka!

Używając do prasowania koszulki z własnym nadrukiem zbyt wysokiej temperatury, możesz uszkodzić lub całkowicie zniszczyć nadruk. Temperatura prasowania nie powinna być wyższa niż 180oC. Co więcej, powinno się ją prasować na wewnętrznej stronie, co da Ci gwarancję, że nadruk pozostanie nienaruszony. Do prasowania możesz użyć zwykłego żelazka lub żelazka parowego.

Pamiętaj jednak, że wyższa temperatura żelazka nie spowoduje, że wyprasujesz szybciej koszulkę z nadrukiem. Zbyt wysoka temperatura uszkodzi nadruk, dlatego zawsze zaczynaj prasowanie od niższej temperatury, stopniowo ją zwiększając.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl