99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam695Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Jak powstają nadruki na torbach ekologicznych?

Jak powstają nadruki na torbach ekologicznych?

W czasach powszechnej mody na ekologiczny styl bycia, ekologiczne torby stały się bardzo popularne. Są wielokrotnego użytku, z materiału nieszkodliwego dla środowiska, a przy okazji dostępne są w wielu pięknych wzorach z nadrukami w formie zabawnych napisów czy grafik. Taka torba z nadrukiem stała się także świetnym pomysłem na prezent. Ale jak właściwie powstają nadruki na torbach ekologicznych? Sprawdźmy.

Metody druku na materiałach

Od lat w sklepach spotykamy różnego rodzaju koszulki, bluzy, plecaki czy torby z nadrukiem. Jest to świetny sposób urozmaicenia wyglądu danej rzeczy, ale także reklamy własnej firmy. Różni producenci stosują jednak różnorodne technologie nadruku na poszczególnych produktach. Jakie?

  • Sitodruk – czyli druk analogowy. Ta metoda polega na przetłaczaniu farby przez formę drukową zbudowaną ze stalowej ramy oraz nylonowej siatki. Można zrobić to zarówno ręcznie, jak i za pomocą maszyny. Zakrywanie poszczególnych części siatki pozwala na stworzenie konkretnego wzoru – szablonu, który zostanie później przeniesiony na materiał. Metoda ta idealnie nadaje się do nanoszenia grafik większych powierzchniowo na materiały tekstylne. Druk jest precyzyjny oraz wysokiej jakości, dzięki czemu materiał można w łatwy sposób wyprać bez obawy utraty pierwotnych walorów estetycznych.

  • Druk cyfrowy – technologia ta polega na nadrukowywaniu mikroskopijnych kropelek farby na materiał i układaniu ich w konkretny wzór. Dużą zaletą tej metody jest brak ograniczeń odnośnie ilości kolorów czy przejść tonalnych, dzięki czemu można wykonać nawet nadruk na jednej sztuce produktu bez ponoszenia większych kosztów. Sprawdza się ona lepiej przy bardziej szczegółowych, skomplikowanych wzorach (np. zdjęciach) niż większych powierzchniowo grafikach.

  • Tampodruk – metoda mniej popularna przy bawełnie czy innych materiałach tekstylnych, choć bywa także używana. Polega na nanoszeniu specjalnej farby drukarskiej na dany obszar za pomocą miękkiego stempla, zazwyczaj wykonanego z silikonu. Pozwala to zadrukować zarówno gładkie i proste, jak i nieregularne czy wypukłe powierzchnie.

Wyżej wymienione metody nadruku to te najbardziej popularne i najczęściej stosowane przy materiałach tekstylnych. Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety, a zatem każdą można dopasować do innego rodzaju materiału, wzoru czy po prostu czasu, kosztów bądź dokładności realizacji.

Nadruk na torbach ekologicznych

Torby ekologiczne z nadrukiem, jak już wspomnieliśmy, są coraz bardziej popularne zarówno jako codzienna torba na zakupy, jak i fantastyczny prezent. Aby jednak dobrze nam służyła pomimo częstego używania oraz prania, druk na niej wykonany musi być dobrej jakości. Inaczej mógłby szybko wyblaknąć, popękać czy po prostu zaniknąć. Która z wyżej wymienionych metod nadruku zatem najlepiej się nadaje do toreb ekologicznych? Okazuje się, że jest to sitodruk, spełnia bowiem wszystkie najważniejsze kryteria. Przede wszystkim, doskonale sprawdzi się w większych wzorach czy grafikach, na przykład przy białych kropkach na czarnym tle, co mogłoby już być problematyczne dla metody druku cyfrowego. Po drugie, nadruk wykonany metodą sitodruku odznacza się wysoką wytrzymałością, a to bardzo ważne, gdyż torba to przedmiot użytkowany na co dzień, często przechowywany na podłodze bądź dźwigający ciężkie zakupy. Druk słabszej jakości mógłby długo nie wytrzymać tego typu obciążeń. Metoda ta ma jeszcze jedną ogromną zaletę - pozwala na mieszanie ze sobą farb w sposób umożliwiający uzyskanie niezliczonej ilości kolorów. Dzięki temu nadruki na torbach ekologicznych mogą być kolorowe, tonowane, a nawet mieniące się metalicznym złotym bądź srebrnym połyskiem. Odporność na pranie i długotrwałe użytkowanie to dodatkowe zalety przemawiające za stosowaniem metody sitodruku na torbach ekologicznych oraz innych materiałach.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl