99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam662Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Jak dbać o koszulki z nadrukami?

Jak dbać o koszulki z nadrukami?

Ciekawa aplikacja na koszulce pozwala spersonalizować naszą odzież i nadać jej indywidualnego charakteru. Możemy dzięki niej wyrazić siebie i swoją osobowość, a także podkreślić styl ubierania czy świadomie wykreować konkretny image. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza koszulki z zabawnymi nadrukami oraz koszulki patriotyczne. Niemniej, aby nasza koszulka z nadrukiem zawsze wyglądała schludnie i estetycznie – należy o nią prawidłowo dbać. Jak? Sprawdźmy!

Jak prać koszulki z nadrukami?

Koszulki z nadrukami należy pielęgnować w szczególny sposób. Dotyczy to zwłaszcza zasad prania. Przed wykonaniem pierwszego prania warto zapoznać się z zaleceniami producenta – znajdziemy je na metce. Przede wszystkim rekomenduje się ręczne pranie koszulek z nadrukami. W ten sposób można skutecznie zminimalizować ryzyko uszkodzenia aplikacji. Nowoczesne pralki wyposażone są jednak w praktyczne tryby prania tkanin delikatnych, z których możemy skorzystać. Pamiętajmy, aby nie prać koszulek z nadrukami w temperaturze wyższej niż 40 stopni. Należy je odwrócić na lewą stronę i zrezygnować z wirowania. Dzięki temu unikniemy tarcia nadruku o powierzchnię bębna. Można również zastosować tryb prania ręcznego i z maksymalną wartością 400 obrotów. Niewskazane jest korzystanie z odplamiaczy i wybielaczy, które mogą negatywnie wpłynąć na nadruk. Z tego samego powodu koszulek z nadrukami nie wolno oddawać do pralni chemicznych.

 

Jak suszyć i prasować koszulki z nadrukami?

Nie należy suszyć koszulek z nadrukami w suszarkach bębnowych. Lepiej, aby wyschły one naturalnie. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby podczas schnięcia koszulka nie była narażona na bezpośrednie oddziaływanie promieni UV. Mogą one doprowadzić do zmiany kształtu lub koloru nadruku. Koszuli z nadrukami suszymy na wieszakach i nie przerzucamy ich przez linkę ani nie umieszczamy na gorących źródłach ciepła, np. grzejnikach. Podobnie, jak w przypadku prania – również należy prasować je na lewej stronie. W innym przypadku nadruk może odkleić się od odzieży. Zaleca się omijanie obszaru pokrytego nadrukiem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa tkaniny można zastosować metodę prasowania przez delikatną szmatkę. Pamiętajmy, aby temperatura żelazka nie przekraczała 150 stopni.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl