99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam662Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Czym charakteryzują się koszulki termoaktywne?

Czym charakteryzują się koszulki termoaktywne?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektórzy sportowcy mimo przebytych dziesiątek kilometrów lub wielu godzin spędzonych na siłowni wciąż mają suche ubrania, chociaż wy po zaledwie kwadransie zalewacie się potem – to nie kwestia wytrzymałości organizmu, a noszonych ubrań. Uprawianie sportu w bawełnianych, lepiących się do ciała koszulkach lub nieoddychających tworzywach poliestrowych jest dla skóry prawdziwą katorgą. Z tego właśnie powodu powstała odzież termoaktywna, która zapewnia wygodę i komfort niezależnie od podejmowanej formy aktywności: czy chodzi o wspinaczkę skałkową, miejski maraton, wymagający mecz piłki nożnej, czy może turniej tenisa… także ten oglądany wygodnie z poziomu kanapy. O tym, co kryje się za niezwykłą technologią koszulek termoaktywnych i dlatego warto je nosić – postaramy się wyjaśnić w dalszej części wpisu.

Czym są ubrania termoaktywne?

Na początku warto przypomnieć, że termoregulacja jest zdolnością do utrzymywania temperatury organizmu w optymalnym dla niego zakresie, czyli mniej więcej 36,6°C. Dochodzi do tego świadomie (np. poprzez noszenie odpowiednich ubrań), ale też nieświadomie. Jednym z kluczowych mechanizmów, za pomocą których ciało samoistnie reguluje temperaturę, jest pocenie się. To właśnie dzięki niemu następuje odprowadzenie nadmiaru ciepła na zewnątrz organizmu, przez co organy wewnętrzne nie ulegają przegrzaniu i mogą funkcjonować poprawnie. Jednocześnie zjawisko to nieodłącznie wiąże się z występowaniem na skórze potu, który parując – obniża jej temperaturę. Poza wskazanymi korzyściami pocenie się niesie jednak ze sobą także znaczny dyskomfort wynikający z odczuwania wilgoci, a czasami również przykrego zapachu.

Aby zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom podczas uprawiania sportu, opracowano specjalne materiały syntetyczne, które stały się bazą dla różnego rodzaju ubrań termoaktywnych. Zwykłe, chłonące pot koszulki bawełniane czy poliestrowe działają na zasadzie pokrywki na garnku z gotującą się wodą, przyspieszając przegrzanie się ciała. Tymczasem koszulki termoaktywne mają zdolność odprowadzania potu na zewnątrz tkaniny, dzięki czemu skóra może pozostać sucha nawet przy wykonywaniu intensywnego wysiłku fizycznego. Materiał, z którego wykonuje się tego typu koszulki, jest elastyczny i łatwo przywiera do ciała, ale nie uciska skóry, przez co doskonale nadaje się jako samodzielna odzież bądź druga jej warstwa. Technologia produkcji koszulek termoaktywnych wyróżnia się ponadto precyzją wykonania i dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co pozwala na pełną dowolność w projektowaniu i wykonywaniu nadruków według własnego pomysłu.

Dlaczego warto nosić koszulki termoaktywne?

Pocenie się podczas wysiłku fizycznego jest oznaką, że nasze ciało pracuje w prawidłowy sposób, jednak wilgotna skóra staje się wówczas znacznie bardziej narażona na różnego rodzaju otarcia i urazy. Łatwiej również o złapanie przeziębienia, szczególnie jeśli dłużej przebywamy na zimnie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po koszulkę termoaktywną, której największą zaletą jest to, że szybciej oddaje wodę, niż ją pobiera – zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. W ten sposób materiał może na długo pozostać suchy i w efekcie nie podrażnia skóry. Drugą ważną zaletą jest możliwość zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego – tkanina termoaktywna nie wychładza ciała, ale chroni je i dba o utrzymanie optymalnej temperatury tak jak każde normalne ubranie. Dzięki temu koszulki termoaktywne stanowią doskonałą izolację cieplną (czyli spełniają funkcję odzieży termicznej), a zarazem dbają o wysoki poziom wentylacji.

Koszulki termoaktywne zapewniają nieoceniony komfort o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych, gwarantują świeżość i suchość skóry nawet w ekstremalnych sytuacjach, a często odznaczają się także właściwościami antybakteryjnymi. Powinny zatem stać się nieodłączną częścią garderoby nie tylko każdego zapalonego miłośnika sportu, ale i wszystkich amatorów aktywnego spędzania czasu. Będą się doskonale prezentować zarówno podczas treningu na siłowni czy w klubie fitness, jak i w trakcie uprawiania sportów wyczynowych. Koszulki termoaktywne znajdują zastosowanie w sportach zespołowych jako element wyróżniający drużynę, dlatego warto je zamawiać w większych pakietach – zwłaszcza jeśli zostaną zaopatrzone w wyjątkowy, autorski nadruk przygotowany przez nasz zespół grafików.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl