99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam652Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

Co grozi za brak maseczki na twarz?

Co grozi za brak maseczki na twarz?

Podstawą ochrony przez zarażeniem się koronawirusem jest noszenie maseczek ochronnych. Obowiązek taki istnieje od 16 kwietnia 2020 roku, niestety nie wszyscy się do niego stosują. Co więc grozi za niezasłanianie twarzy oraz w jakich miejscach trzeba nosić maseczkę?

W jakich miejscach trzeba nosić maseczkę na twarz?

Zgodnie z najaktualniejszymi przepisami, chronić twarz trzeba w ogólnodostępnych miejscach. Chodzi tu przede wszystkim o:

  • sklepy,
  • miejsca targowe,
  • urzędy państwowe,
  • banki,
  • sądy,
  • przychodnie i szpitale,
  • dworce autobusowe i kolejowe,
  • środki transportu,
  • kościoły i inne miejsca kultu religijnego.

Chodzi więc o te przestrzenie, w których znajduje się więcej osób i w których większe jest ryzyko przeniesienia się wirusa. Aby ryzyko to ograniczyć, wystarczy założyć właśnie maseczkę na twarz. Z naszej strony proponujemy m.in. maseczki z nadrukiem, które przybierają ciekawą i zindywidualizowaną formę, zdecydowanie zachęcającą do ich zakładania.

Sankcje za nienoszenie maseczki

Za niezasłanianie twarzy w czasie pandemii grozi przede wszystkim mandat i może on wynosić od 500 zł do nawet 1000 zł. Jeśli osoba ukarana nie przyjmie mandatu, wówczas może grozić jej przyznanie nawet 5 tys. złotych sądowej grzywny.

Jeszcze wyższa będzie kara administracyjna nałożona na obywatela przez sanepid i może ona wynosić nawet 30 tys. zł. Warto bowiem pamiętać, że noszenie maseczek na twarz nie jest wyborem, a obowiązkiem.

Maseczka jako przejaw indywidualnego stylu

Maseczka na twarz coraz częściej staje się też gadżetem dopełniającym stylizację, dzięki czemu jest noszona chętniej i z większym zaangażowaniem. Może być też zabawnym komunikatem dla otoczenia, np. gdy znajdują się na niej napisy lub różnego rodzaju grafiki. W naszej ofercie jest to m.in. zwrot „#TRZYMAJDYSTANS, który nie tylko ciekawie wygląda, ale również dyskretnie przypomina innym osobom o zachowaniu czujności w dobie pandemii.

Jak widać sankcje za brak maseczki na twarzy mogą być bardzo dotkliwe, dlatego nie powinno się rezygnować z ochrony twarzy. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na kary finansowe, ale również na troskę o zdrowie własne i najbliższych. Właśnie z tego powodu powinno się ubierać maseczki.

Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl