99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam701Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

1px

10 popularnych motywów na plecakach patriotycznych

10 popularnych motywów na plecakach patriotycznych

Motywy patriotyczne, umieszczane zarówno na odzieży jak i plecakach, odwołują się do wydarzeń z historii Polski oraz symboli narodowych. Adaptują symbolikę narodową i epizody historyczne posługując się współczesną stylistyką i najnowszymi trendami designerskimi. Dzięki temu przekazują komunikat atrakcyjny wizualnie i przyciągają wzrok.

 

Plecaki patriotyczne – motywy

Do najpopularniejszych motywów, umieszczanych na patriotycznych plecakach, należą:

  1. Godło i flaga. Symbol orła w koronie i biało-czerwone barwy to zdecydowanie najczęściej pojawiający się motyw na plecakach patriotycznych. Najbardziej charakterystyczne i przez wszystkich rozpoznawalne są wizualną dominantą i sposobem na afirmację symboli narodowych. Istnieje również wiele wariacji tego motywu, z których bardzo popularne są między innymi same skrzydła orła.
  2. Znak Polski Walczącej. Symbol kotwicy, złożonej z liter P i W, odzwierciedlającej nadzieję na odzyskanie niepodległości. Rozpowszechnił się podczas II Wojny Światowej i był wyrazem buntu przeciwko niemieckiej okupacji. Od 2014 roku znak został uznany na dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie.
  3. Krzyż Narodowych Sił Zbrojnych. Znak wojskowej organizacji narodowej, działającej w konspiracji od 1942 do 1947 roku. W centrum krzyża o rozszerzających się zakończeniach ramion znajduje się orzeł w koronie. NSZ początkowo walczyły z Niemcami, a potem z partyzantką radziecką i Armią Czerwoną.
  4. Była formacją kawaleryjską Rzeczypospolitej od XVI do XVIII wieku. Jej zadaniem było przełamanie sił nieprzyjaciela. Zasłynęła wieloma zwycięstwami i do tej pory uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych kawaleryjskich formacji bitewnych.
  5. Powstanie Warszawskie. Na plecakach patriotycznych często umieszcza się także symbole, związane z Powstaniem Warszawskim. Obok wspomnianej już kotwicy Polski Walczącej, są to również hasła „Pamiętam ‘44” i „Godzina W”.
  6. Żołnierze Wyklęci. Tym mianem określani są żołnierze z antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, przeciwstawiający się sowietyzacji Polski po II Wojnie Światowej. Na plecakach patriotycznych często umieszcza się wizerunki zasłużonych oraz literkę „Ż” z koroną i literą „W”, której ramiona są stylizowane na skrzydła orła. W odniesieniu do tego motywu popularne jest także użycie litery „V”. Za symbol Żołnierzy Wyklętych uznawany jest również wilk.
  7. Częste są również odwołania do półwyspu, będącego miejscem wybuchu II Wojny Światowej i symbolicznym początkiem oporu przeciw niemieckiej agresji.
  8. Dywizjon 303. Motywem, związanym z pododdziałem lotnictwa Polskich Sił Powietrznych walczącego w Wielkiej Brytanii, jest godło dywizjonu. Jest nim herb 11. Eskadry – okrągła tarcza z dwiema kosami i czapką, w okręgu 13 gwiazd.
  9. Miś Wojtek. Charakterystyczny motyw Niedźwiedzia, trzymającego granat. Był to niedźwiadek zaadoptowany przez kompanię z 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Miś brał udział w bitwie pod Monte Cassino i nadano mu stopień kaprala.
  10. Wizerunki i hasła. Częste jest również wykorzystywanie na plecakach patriotycznych wizerunków zasłużonych Polaków, graficznych scen znanych bitew i wydarzeń historycznych oraz patriotycznych haseł, takich jak „Bóg. Honor. Ojczyzna”.
Google My Business Instagram Facebook
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl